BLASKI I CIENIE ZDALNEGO NAUCZANIA W KLASIE II i III
Za nami kolejny etap nauczania zdalnego. Większa połowa naszego codziennego, szkolnego życia przeniosła się do Internetu. Zamiast szkoły był dom rodzinny, naszą klasę zastąpił pokój lub kuchnia, zamiast szkolnej ławki, biurko lub często stół kuchenny. Tablicą był ekran komputera, gdzie po dwóch stronach „ lustra” był nauczyciel i uczniowie. Zamieniliśmy śmiechy i  rozmowy na korytarzach i w ławkach na rozmowy i pisanie na Teamsie, Messengerze, ewentualnie rozmowy telefoniczne. Realizowaliśmy podstawę programową
i zaplanowane wydarzenia, tęskniliśmy jednak za codziennym, czasami  beztroskim byciem uczniem naszej szkoły. Nie zawsze wszystkim było łatwo, czasami musieliśmy zmierzyć się
z różnymi trudnościami, jednak wspólnie dawaliśmy radę, realizowaliśmy na odległość uroczystości i wydarzenia: święto niepodległości, andrzejki, dzień  misia, mikołajki, Boże Narodzenie. Nasze prace plastyczno – techniczne, zamiast na gazetkach szkolnych, ozdabiały nasze mieszkania. Nauka zdalna miała swoje plusy i minusy. Plusem naszej nauki było to, że chcąc nie chcąc, doskonaliliśmy swoją samodzielność i umiejętności cyfrowe: logowanie do aplikacji, wyszukiwanie, korzystanie z różnych stron internetowych  i aplikacji, wysyłanie prac oraz odbieranie i wysyłanie wiadomości. To, że byliśmy cały ten czas w domu również miało swoje plusy, bo bycie z mamą, tatą lub babcią było super. O minusach nauki zdalnej, które często miały wpływ na nasze zachowanie, samopoczucie, wypowiedziały się uczennice klasy II: - Nadia stwierdziła, że brakowało jej zabaw z koleżankami, rozmów z nauczycielami i wspólnych herbatek z ciasteczkami. Milena z Olą stwierdziły, że nie mogą normalnie zobaczyć i pobawić się z koleżankami, porozmawiać z nimi i z Panią oraz, że chcą już wrócić do szkoły.
Mamy ferie zimowe, korzystajmy z nich zdrowo i bezpiecznie. Bawmy się na własnym podwórku i świeżym powietrzu.
Do szybkiego zobaczenia w szkole.
O. Krupa, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej