Zespół Szkół w Gawlikach Wielkich

Idź do spisu treści

Menu główne

Wydarzenia

Wiadomości

BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
15 lutego  biblioteka szkolna zaprosiła  wszystkich uczniów klas I-III do wzięcia udziału w akcji czytelniczej: Bilet powrotny do biblioteki. W ramach zabawy uczniowie wyruszają wraz z biblioteką w podróż: od stacji  NUDA, przez stację WYOBRAŹNIA, aż do stacji  PRZYGODA. Każdy uczeń otrzymał specjalny bilet, na którym oznaczono pola z różnymi kategoriami książek. Uczeń, który skasuje cały bilet, czyli wypożyczy i  przeczyta sześć książek (po jednej z każdej kategorii), otrzyma specjalny dyplom czytelnika. Jednocześnie zachęcamy  wszystkich Rodziców do wspólnego, rodzinnego czytania.
Życzymy udanej podróży z ciekawą książką.
Ewa Petiuk, nauczyciel bibliotekarz

BAL KARNAWAŁOWY W KL. I
22 stycznia 2021 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy klasy I. Sala zabaw zmieniła się w prawdziwą salę balową. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach. Nie zabrakło księżniczek, jednorożców i kotków, a nad wszystkim czuwał dzielny strażak Wojtek. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki, jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. W przerwach tańców i zabaw, dzieci raczyły się poczęstunkiem przygotowanym przez mamę jednej z uczennic. Humor dopisywał dzieciom i opiekunkom balu, paniom: Annie Kruniewicz i Svitlanie Skowron. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę tańców. Bal umożliwił dzieciom i nauczycielkom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Kolejny bal karnawałowy już za rok.
Anna Kruniewicz, wychowawca kl. I

BAL KARNAWAŁOWY KL. II i III
W  roku szkolnym 2020/2021 ze względU na pandemię bal karnawałowy odbył się w wersji mini – dla dzieci z klasy II i III. Został on zorganizowany 28 stycznia 2021 r. podczas dwóch godzin lekcyjnych. Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały na rozpoczęcie balu. A gdy już tańce się zaczęły uczniowie wraz z  panią Olgą i panią Agnieszką chętnie bawili się w sali udekorowanej balonami i serpentynami.  Atmosfera zabawy była fantastyczna. Na sali można było dostrzec tańczące dzieci przebrane między innymi za śnieżynki, księżniczki, piratów, czy też inne kolorowe postacie z bajek. Czar zabawy karnawałowej udzielił się również paniom wychowawczyniom, które wystąpiły w przebraniach, a jednym z zadań dzieci było odgadniecie za kogo się przebrały. Śmiechu było przy tym co niemiara, a kolejne konkurencje upewniły nas, że zorganizowanie balu karnawałowego było świetnym pomysłem. Podczas tańców uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy a różnorodne konkurencje przeprowadzane przez prowadzące sprawiły dzieciom dużo radości. Były niezapomniane konkursy z krzesełkami, pokaz tańców, przechodzenie pod liną, zabawa w sople lodu.
Po wspólnych tańcach i zabawach usiedliśmy do poczęstunku przygotowanego przez dzieci i rodziców. Kiedy czas relaksu dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.
Agnieszka Szumlańska  - wychowawca klasy III

 
 

WITAJCIE W NASZEJ SZKOLNEJ BAJCE
Drodzy Uczniowie, już 18 stycznia 2021 r. w poniedziałek zobaczymy się w szkole. Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie kl. I - III zawitają do budynku w zimowej i - jak podają prognozy - mroźnej aurze. Ubierzcie się więc cieplutko, bo na przystanku może trzeba będzie chwilę poczekać. W autobusie i na terenie szkoły (korytarze) należy pamiętać o obowiązku noszenia maseczki, o dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły oraz o częstym ich myciu. Pomieszczenia szkolne już czekają na Was trochę w zmienionym wyglądzie. Ci, którzy w poniedziałek wejdą na korytarze zastaną kolorowe schody, na których zobaczą tabliczkę mnożenia, części mowy oraz przypadki. Podczas Waszej nieobecności dzięki sprawnej pracy pracowników obsługi udało się podczas ferii odnowić jadalnię. Dodatkowo na holu dolnym i górnym oraz przy sali przedszkolnej znajdują się pojemniki na segregowane śmieci. Co to znaczy? To, że tak jak w domu, tak w szkole od 01 stycznia 2021 r. obowiązuje segregacja śmieci. Będziemy odpowiednio do określonych koszy wrzucać papier, plastik, szkło oraz śmieci zmieszane (do koszy nieoznakowanych lub podpisanych "zmieszane"). Proszę więc o rozważne gospodarowanie odpadami. A jeśli ktoś jeszcze będzie miał kłopoty z rozpoznawaniem rodzaju odpadów, to zapraszam z panią wychowawczynią na lekcję o segregacji śmieci na I piętro obok sali historycznej. Tam znajdują się plansze edukacyjne, które wszystko wyjaśnią. Tak więc młodsi uczniowie - do zobaczenia w poniedziałek. Kto z uczniów starszych klas chce przypomnieć sobie, jak wygląda szkoła lub zobaczyć ją w nowej odsłonie, zapraszam do obejrzenia zdjęć. Pamiętajcie wszyscy! W poniedziałek o godz. 8.00 rozpoczynamy punktualnie lekcje stacjonarne (w kl. 0 – III) i zdalne (w kl. IV – VIII). Ferie się skończyły! Czas na obowiązki i sumienną pracę. Mamy bardzo odpowiedzialne zadanie – przed nami 4 miesiące ciężkiej nauki przed egzaminem ósmoklasisty 2021.
A. Skrypoczka, dyr. szkoły


 

Konkurs na pocztówkę  bożonarodzeniową
W czasie nauki zdalnej, w grudniu,  z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zorganizowany został konkurs informatyczny na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Do udziału zaproszeni zostali uczniowie klas I- III szkoły podstawowej. Celem konkursu było  kultywowanie tradycji przygotowywania i wysyłania kartek świątecznych, doskonalenie umiejętności tworzenia grafiki komputerowej w programie Paint oraz stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności graficznych. Komisja konkursowa oceniając nadesłane prace brała pod uwagę samodzielność wykonania kartki, staranność i pomysłowość. Spośród nadesłanych prac wyłoniono 1,2 i 3 miejsce:     
miejsce I – Milena Późniak -  klasa II
miejsce II – Nadia Kulbacka kl. II  i Bartosz Kuszczak – klasa III
miejsce III – Lena Matyszkiel kl. II i  Damian Jankowski kl. III
Pozostałym uczestnikom przyznano wyróżnienia:
Magda Dumka, Olga Skowron, Kornelia Krzemińska, Wojciech Migun, Aleksandra Suchocka, Orest Naszkiewicz
Po powrocie do szkoły wszyscy otrzymają pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Laureatom oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy za  zaangażowanie i udział
w konkursie. Nadesłane prace oceniała komisja w składzie: Olga Krupa – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i zajęć informatycznych oraz Agnieszka Szumlańska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
O.Krupa, wychowawca klasy II

 

KONKURS MATEMATYCZNY NA OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ
Grudzień w szkole od zawsze był miesiącem kolorowych sal lekcyjnych udekorowanych gwiazdkami, lampkami, choinkami i innymi cudownymi ozdobami świątecznymi. W tym roku warunki nauki zdalnej wymusiły zmianę tej szkolnej tradycji. Dlatego uczniom naszej szkoły zorganizowany został matematyczno-plastyczny konkurs na „matematyczną ozdobę świąteczną”. Przedświąteczna aura sprzyjała kreatywności naszych uczniów. Wśród nadesłanych prac znalazły się:
ozdobione działaniami choinki w kształcie stożków, dekoracyjne drzewko z bombkami w postaci brył, choinka wykonana z plastikowych widelców, ozdobiona działaniami matematycznymi, podświetlana choinka z cyframi.
Nie zabrakło tradycyjnych, świątecznych postaci, takich jak: matematyczny renifer, kanciasty bałwan, Święty Mikołaj z workiem pełnym wzorów. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni upominkami po powrocie do szkoły.
Uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję, spisaliście się na szóstkę!
Organizator konkursu: Michał Brodowski
Ja również dołączam się do podziękowań. Świetne prace. Panie Michale, gratuluję pomysłu, a Uczniom dziękuję za tak atrakcyjne ozdoby. Nauka zdalna nie przeszkadza niektórym w rozwijaniu pasji. A po powrocie do szkoły tabliczka mnożenia będzie na wyciągnięcie ręki. Ale to niepodzianka. Już nie mogę się doczekać, kiedy pojawicie się w szkole!
A. Skrypoczka
dyr. szkoły

 
 

ODSŁONIĘCIE PAMIĄTKOWEJ TABLICY "OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA" - 17.09.2020 r.
17 września 2020 r. w Kościele pod wezwaniem Chrystusa Zbawiciela w Wydminach odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej 80. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej.  Uczniowie naszej szkoły pod opieką M. Borzeńskiej i M. Majcher włączyli się   w obchody uroczystości. Poprzez słowa wiersza Feliksa Konarskiego „Katyń”oraz odczytanie fragmentu  pamiętnika żołnierza zamordowanego w Katyniu, młodzież naszej szkoły przedstawiła tragiczną rzeczywistość tamtych dni. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację uroczystości serdecznie dziękujemy.

 

PRZERWA Z KSIĄŻKĄ W NASZEJ SZKOLE
W dniu 19 października  uczniowie naszej  szkoły  wzięli udział w I Międzynarodowej Edycji V Ogólnopolskiej Akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.  Podczas tego wyjątkowego dnia byliśmy przygotowani na spędzenie kilku chwil z ulubioną lekturą.  Dla najmłodszych uczniów Samorząd Uczniowski zorganizował „Strefy głośnego czytania”. Trzeba przyznać, że była to przerwa niezwykła, zupełnie odmienna od wszystkich dotychczasowych. Na pewno mniej gwarna, pełna skupienia i zaczytania.
Biblioteka Szkolna
Samorząd Uczniowski

 

PONTYFIKAT JANA PAWŁA II - KRÓTKA HISTORIA OPOWIEDZIANA PRZEZ UCZNIÓW KLASY VI
Papież Jan Paweł II był największym podróżnikiem wśród dotychczasowych papieży. 16 października 1978 roku w Rzymie kolegium kardynalskie wybrało metropolitę krakowskiego kardynała Karola Wojtyłę na papieża Kościoła Katolickiego. Przyjął on imię Jan Paweł II. Zgromadzeni na Palcu św. Piotra dziennikarze i wierni kolejny już dzień wyczekiwali na decyzję konklawe. Wszyscy z niecierpliwością spoglądali w stronę Kaplicy Sykstyńskiej. I nagle nad kaplicą pojawił się biały dym - znak, że decyzja o wyborze następcy św. Piotra zapadła. Chwilę później z balkonu Bazyliki św. Piotra padły pamiętne słowa: "Habemus papam!". Mało kto przypuszczał wtedy, że nowym papieżem został Polak - metropolita krakowski, kardynał Karol Wojtyła.
W tym roku obchodziliśmy także 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, który urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1946 r., a w następnym roku wyjechał do Belgii i Francji, by tam prowadzić działalność duszpasterską wśród Polonii. Po powrocie do kraju był wikariuszem w powiecie bocheńskim, potem w Krakowie.Duchowny, ale też poeta, aktor i pedagog. Jednym z pierwszych utworów literackich Karola  Wojtyły był, powstały w czasach okupacji, poemat "Kamień i bezmiar". Przyszły papież uczył się wówczas na kursach konspiracyjnych i pracował jako robotnik w kamieniołomach. Współorganizował w Krakowie konspiracyjny Teatr Rapsodyczny, w którym był aktorem i reżyserem. W latach 1945-51 napisał sztukę teatralną "Brat naszego Boga".W drugiej połowie lat 40. wykładał w Arcybiskupim Seminarium Duchownym. Studiował filozofię we Włoszech, Belgii i Francji. Był także wykładowcą katolickiej etyki społecznej w latach 1953-54 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1981 roku, już jako papież Jan Paweł II, przekształcił Wydział w Papieską Akademię Teologiczną w Krakowie. Zmarł 02 kwietnia 2005 r., ale jego historia jest ciągle żywa, bo opowiadana ustami uczniów, także młodzieży naszej szkoły. Za scenariusz przygotowny (od lewej) przez Karolinę, Kamilę, Malwinę, Oliwię i Justynę pod opieką p. M. Borzeńskiej serdecznie dziękujemy.
A. Skrypoczka
dyr. szkoły
Fot. M. Majcher


 

"DZIŚ DZIEŃ NIEZWYKŁY - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2020
każdy to powie
Lecz po kolei panie, panowie
Najpierw przywitać w słowach gorących
Pragnę rodziców tutaj siedzących,
Naszą dyrektor, nauczycieli,
Niech wszystkim nastrój nasz się udzieli".
Tymi słowami pierwszoklasiści przywitali gości przybyłych na uroczystość Ślubowania. Były tańce, piosenki, wiersze, pierwszy medal, dyplomy i prezenty od Pana Wójta Gminy Wydminy. Ale najważniejsze są słowa, które podczas ślubowania wypowiadały dzieci, oświadczając, że będą:
"Wypełniać sumiennie obowiązki ucznia.
Uczyć się pilnie, być dobrym kolegą.
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz domu rodzinnego.
Przynosić dumę rodzicom i nauczycielom.
Swoim zachowaniem i nauką sprawiać innym radość".
A potem? Pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców w sali nr 11. Było uroczyście, na bogato i słodko. Mimo, że nie odbyła się uroczystość ogólnoszkolna ze względu na warunki epidemiczne, jestem dumna z pierwszaków, ich rodziców, wychowawców, którzy przygotowali występ. Wyrażam także wdzięczność, że nasza szkoła w tak uroczysty i serdeczny sposób, mimo trudnych warunków i sytuacji, przyjęła uczniów klasy I do swojego grona. Zdjęcia ze ślubowania można także obejrzeć na stronie Gminy Wydminy: https://liblink.pl/ohDZI80Ujo. Szkoła w Gawlikach Wielkich jest WIELKA, dzięki temu, że ma wspaniałych Przyjaciół. Dziękuję serdecznie dla Koła Gospodyń Wiejskich w Gawlikach Wielkich, że wspólnie spędziliśmy wolny czas na miłych rozmowach i pysznym poczęstunku w świetlicy wiejskiej wspólnie z Panem Wójtem Gminy Wydminy i pracownikami Urzędu Gminy. A wszystkim, którzy nie mogli być tego dnia z nami, składam z okazji Dnia Edukacji Narodowej najserdeczniejsze życzenia, wytrwałości, życzliwości, zrozumienia i ludzkiego ciepła, bo to czyni kolejny dzień lepszym od poprzedniego.
Z poważaniem i ogromnym szacunkiem do wszystkich, którzy naszej szkole życzą dobrze
A. Skrypoczka
dyr. szkoły 

Gawliki Wielkie, 17 września 2020 r.
Szanowni Państwo, Rodzice Obwodu Szkoły Podstawowej w Gawlikach Wielkich!

Dzisiaj jest szczególny dzień, trudny, ale i szczęśliwy, ponieważ po 12 – latach decyzyjności jestem w stanie Państwu podziękować za współpracę. Bardzo potrzebowałam jeszcze jednego roku po to, by dokończyć niezwykle ważne zadania, ale niestety, nie starczyło czasu, siły i możliwości. Myślę, że tak naprawdę nigdy nie ma dobrego momentu na powiedzenie „Żegnaj!”. Marzył mi się jeszcze piękniejszy budynek po termomodernizacji, pełne zmiany personalne, cudowna atmosfera w szkole, serdeczność, zrozumienie, szacunek. Coś zawiodło lub ktoś pomógł sytuacji, która miała miejsce w naszej szkole. Każdy szanujący się szef, kiedy uczniowie uzyskują niedostateczne wyniki nauczania, podejmuje strategiczną decyzję. To już czas… Niezwykle Państwu dziękuję za 12 bardzo pracowitych lat, doświadczenia, za słowa otuchy, bo wbrew pozorom, że pod petycją do Kuratorium Oświaty w Olsztynie w sprawie oskarżenia dyrektora podpisało się 286 osób, wierzę naiwnie, że nie wszyscy Państwo wiedzieliście, jaki „wyrok” podpisujecie. Mój czas się skończył… Do swoich pożegnań pragnę dołączyć informację, że na ręce Ministra Edukacji Narodowej, Pana Dariusza Piontkowskiego przesłałam list z nadzieją, że może ktoś pochyli się nad sytuacją oświaty w małych miejscowościach i wesprze działania przyszłego dyrektora , by nasza szkoła „kwitła”, bo jest tego warta! Słowa ogromnego szacunku wyrażam w kierunku wszystkich, którzy zawsze mnie wspierali oraz składam niskie ukłony w stosunku do tych, którzy przyczynili się, „choć mało uczciwie” do podjęcia decyzji o rezygnacji ze stanowiska dyrektora.
Z pozdrowieniami
A. Skrypoczka

 

Szanowni Państwo,
Za nami trudny rok, koniec dekady 2019/2020, kiedy nasuwa się jedno ważne stwierdzenie: „Takt polega na tym, by wiedzieć, jak daleko się posunąć, by nie posunąć się za daleko”.
Zastanawiam się w tych innych, dziwnych, niespotykanych czasach, kiedy wszyscy walczą, pytam: „o co?” i „czym”?, używając słowa „walka” pytam „dlaczego?” odnaleźli w swoich sumieniach w nowym roku szkolnym 3 największych lekarzy: naturę, czas i spokój. W  czasie światowej pandemii i tylu nieszczęść otaczających ludzi należy wspomnieć tych, którzy naprawdę walczyli o wolność i odzyskanie niepodległości, widzieli śmierć bliskich, matek, dzieci, rodziców, tragedię, zabijanie, tych, którzy 01 września 1939 r. stali się bohaterami z własnego wyboru, ale i bohaterami mimo woli. Cześć ich pamięci!
Szanowni Państwo, rok miniony, to niebywale ciężki okres. Czas zdalnego nauczania, sporów, nieudanych egzaminów. Nie mogę ukrywać faktu, że nasze wyniki z egzaminu ósmoklasisty ze wszystkich zajęć edukacyjnych były niskie lub wręcz najniższe, niższe od wyników gminy, powiatu, województwa, kraju (język polski 46,6% przy średniej ponad 50%, matematyka 27,08% przy średniej ponad 40%, język angielski 29,5% przy średniej ponad 50%). Taki stan rzeczy rodzi pytanie, co dalej? Którą drogę wybrać? Jak poprawić wyniki, które – jak pokazuje dwuletni raport – spadły do niezwykle niskiego poziomu. Jako kierownik, muszę podejmować trudne decyzje, które nie zawsze będą popularne i, które spotkają się  z niezrozumieniem, ale takie jest zadanie dyrektora szkoły. Pozwólcie jednak Państwo spokojnie rozpocząć ten nowy rok, który po 10 miesiącach ocenimy. Odpowiemy na pytanie, czy zmiany, które zaproponowałam, wyjdą na korzyść uczniom. Wówczas rozliczymy + i -. Ostatnie sytuacje wskazują, że zbyt wiele osób chce zrozumieć źle, niż zrozumieć mało, ale dobrze. Niektórzy przyczynili się do tego, że fakty zostały przekręcone, stworzona została czyjaś prawda, nastąpiło łamanie tajemnicy spotkań nauczycielskich. Należy zaznaczyć, że dyrektor szkoły działa na podstawie prawa oświatowego i za swoje decyzje ponosi odpowiedzialność przed wszystkimi organami władzy, ale tę odpowiedzialność musi odczuwać każdy, kto naruszenia dobra osobiste drugiego człowieka oraz doprowadza do zniesławienia stanowiska i pełnionej funkcji.  
„Pewnego przyjaciela poznaje się w trudnej sytuacji” i za tę przyjaźń i wsparcie dziękuję wszystkim tym, którzy znają prawdę od środka.
A teraz przedstawię najważniejsze zasady bezpieczeństwa, które będą obowiązywały od 01 września 2020 r. w Szkole Podstawowej w Gawlikach Wielkich w okresie zagrożenia COVID-19.
1. Pamiętajcie, że do szkoły przychodzicie zdrowi i tylko zdrowi. Jeśli czujecie się źle, macie podwyższoną temperaturę, oznaki przeziębienia czy inne symptomy chorobowe, zostajecie w domu. O tym decydują Wasi rodzice.
2. Jeśli do szkoły przyprowadzają Was rodzice, to również nie mogą oni wchodzić na teren szkoły z objawami choroby związanej z katarem, kaszlem, przeziębieniem, itp.
3. Każdy rodzic jest zobowiązany do przekazania aktualnego numeru telefonu wychowawcy klasy do szybkiego kontaktu w sytuacji, jeśli u ucznia zauważymy objawy choroby. To rodzice zobowiązani są odebrania dziecka ze szkoły własnym transportem bez zbędnej zwłoki.
4. Uczniowie na terenie szkoły nie będą nosili maseczek, czy innej ochrony, ale należy pamiętać o zachowywaniu bezpiecznej odległości, innym sposobie witania się, aniżeli podawanie dłoni i przede wszystkim trzeba często i dokładnie myć ręce.
5. Przy wejściu do szkoły trzeba będzie dezynfekować dłonie. W różnych punktach szkoły będą wystawione środki dezynfekcyjne, których  w miarę potrzeby należy używać.
6. Jedną z najważniejszych zmian będzie to, że każda klasa będzie miała swoją stałą salę, a uczeń przyporządkowane miejsce w ławce. To nauczyciele będą do Was docierać na zajęcia edukacyjne.
7. Rezygnujemy także z dzwonków na przerwę, by uniknąć masowego wychodzenia, wybiegania czy grupowania się z uczniami innych klas. Sygnały dzwonka będą Was wzywać na kolejne lekcje.
8. Dyżurni wraz z nauczycielami – pamiętajcie o wietrzeniu klas! To obowiązek, który ma nam wszystkim pomóc w zachowaniu bezpieczeństwa.
9. Pamiętajcie też o przynoszeniu własnych podręczników, niepożyczaniu przyborów szkolnych, najlepiej jest także mieć posiłek i napój przygotowany w domu, którym nie należy częstować kolegów.
10. Co także jest ważne – w autobusie powinniście nosić osłonę ust i nosa.
Jeśli chodzi o organizację pracy szkoły, pragnę zaznaczyć, że szkoła jest i będzie na bieżąco dezynfekowana, przemywana i sprzątana. Do szkoły jednak nie będą mogli wchodzić bezpośrednio osoby trzecie. Jeśli takie się pojawią, obowiązkiem jest dezynfekowanie rąk i zakładanie osłony ust i nosa oraz wchodzenie wejściem głównym od strony ulicy.
Wszelkie niejasności bądź sytuacje nieopisane w procedurach będzie na bieżąco wyjaśniał dyrektor szkoły w porozumieniu z odpowiednimi organami nadzorującymi pracę szkoły.
Panie Wójcie, melduję, że szkoła jest przygotowana i może rozpocząć swoją działalność dydaktyczno-wychowawczą na dzień 01 września 2020 r.
Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!
Valeri Butulescu powiedział, że „Lenistwo musi być bardzo męczące. Leń wypoczywa najdłużej”. Byśmy takimi leniami się nie stali, zabieramy się do owocnej pracy
Szanowni Państwo!
Życzę wszystkim optymistycznego nowego roku, pełnego zrozumienia i współpracy.
Rok szkolny 2020/2021 uważam za otwarty!
A. Skrypoczka
dyr. szkoły

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego