KONKURS MATEMATYCZNY NA OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ
Grudzień w szkole od zawsze był miesiącem kolorowych sal lekcyjnych udekorowanych gwiazdkami, lampkami, choinkami i innymi cudownymi ozdobami świątecznymi. W tym roku warunki nauki zdalnej wymusiły zmianę tej szkolnej tradycji. Dlatego uczniom naszej szkoły zorganizowany został matematyczno-plastyczny konkurs na „matematyczną ozdobę świąteczną”. Przedświąteczna aura sprzyjała kreatywności naszych uczniów. Wśród nadesłanych prac znalazły się:
ozdobione działaniami choinki w kształcie stożków, dekoracyjne drzewko z bombkami w postaci brył, choinka wykonana z plastikowych widelców, ozdobiona działaniami matematycznymi, podświetlana choinka z cyframi.
Nie zabrakło tradycyjnych, świątecznych postaci, takich jak: matematyczny renifer, kanciasty bałwan, Święty Mikołaj z workiem pełnym wzorów. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni upominkami po powrocie do szkoły.
Uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję, spisaliście się na szóstkę!
Organizator konkursu: Michał Brodowski
Ja również dołączam się do podziękowań. Świetne prace. Panie Michale, gratuluję pomysłu, a Uczniom dziękuję za tak atrakcyjne ozdoby. Nauka zdalna nie przeszkadza niektórym w rozwijaniu pasji. A po powrocie do szkoły tabliczka mnożenia będzie na wyciągnięcie ręki. Ale to niepodzianka. Już nie mogę się doczekać, kiedy pojawicie się w szkole!
A. Skrypoczka
dyr. szkoły