ŚNIADANIE DAJE MOC - KLASA III
Głównym zadaniem tego programu edukacyjnego jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.  Podsumowaniem programu jest, jak co roku, zorganizowanie w szkole zdrowego śniadania. Dzieci z klasy 3. na lekcjach dowiadywały się o konieczności racjonalnego odżywiania się, poznawały 12 zasad zdrowego żywienia, przypominały sobie Piramidę Zdrowego Żywienia oraz rolę warzyw i owoców w codziennym jadłospisie. W końcu nadszedł długo oczekiwany dzień - 8 listopada. W klasie 3. pojawiły się dzieci w fartuszkach,  przyniosły ze sobą wszystko to, co jest niezbędne, aby przygotować zdrowe śniadanie, tzn: świeże warzywa i owoce, masło, sery, ciemne pieczywo, sok,i itp. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, uczniowie pod kontrolą swojej wychowawczyni, przygotowali swoje drugie śniadanie. Były to zdrowe, kolorowe i apetyczne kanapki, surówki i przekąski. Śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne. Zrobione własnoręcznie, smakowało wyjątkowo; mniaaam, palce lizać! Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania. Mam nadzieję, że moje koleżanki i koledzy będą pamiętać o tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, dzięki któremu mamy energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrujemy się na lekcjach. Był to z pewnością udany dzień promujący zdrowie w naszej szkole.
Asia Sejnowska - uczennica kl. III

#CODEWEEK 2019
Uczniowie klas I – III w dniach 9 – 16 października 2019 r. wzięli udział w europejskim tygodniu kodowania - CodeWeek, inicjatywie promującej programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników. Młodzi programiści podczas zajęć informatycznych zbudowali AstroBota – Astrona, który po zaprogramowaniu w języku Scretch wykonywał szereg czynności. Klasa I i II próbowała swych sił w programowaniu, zaliczając kolejne poziomy kursu z wykorzystaniem studio.coode.org. Nauka  programowania poprzez zabawę pozwala rozwijać kompetencje takie jak myślenie, rozwiązywanie problemów, kreatywność oraz pracę zespołową, które przydadzą się każdemu, niezależnie od tego, kim chcemy być i co w przyszłości będziemy wykonywać.
O. Krupa, nauczyciel zajęć informatycznych

„NIECH KAŻDA W POLSCE WIE RODZINA, ŻE KSIĄŻKA TO NAJLEPSZA WITAMINA"
07 października 2019 r. uczniów klas 0- III odwiedziło „Pogotowie Literackie”. Panie z  Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Giżycku „przebadały”  dzieci pod kątem znajomości bajek i baśni oraz zainteresowań czytelniczych. Sprawdzały wzrok i słuchały czy serduszka dzieci dobrze biją do książek. Małym  pacjentom udzieliły wiele dobrych rad. Każdy z uczniów otrzymał receptę z zaleceniami dotyczącymi czytania książek oraz naklejkę „Molika książkowego". Dzieci poznały „Leki z naszej biblioteki”, czyli nowości z księgozbioru biblioteki szkolnej i pedagogicznej.
Ewa Petiuk, nauczyciel bibliotekarz

ZAJĘCIA KULINARNE - PIECZEMY GOFRY.
W piątek, 27 września 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia kulinarne. Uczniowie klasy III pod opieką p. Svitlany Skowron z wielkim zaangażowaniem przygotowali swój ulubiony deser – gofry. Wychowawczyni świetlicy przedstawiła swój sprawdzony przepis na gofry, a następnie dzieci samodzielnie dodały wszystkie składniki potrzebne do wykonania deseru. Jedyną pomocą nauczyciela było pieczenie. Upieczone pyszne i chrupiące gofry zjedliśmy z dżemem truskawkowym. W miłej atmosferze dziewczęta i chłopcy rozwijali swoje zainteresowania kulinarne. Było pysznie i wesoło!
Svitlana Skowron, wychowawca świetlicy

SPOTKANIE Z MOBILNYM PLANETARIUM
20 września 2019 r. powitaliśmy w naszej szkole mobilne planetarium. Planetarium to unikatowe narzędzie dydaktyczne, które w przystępny oraz intrygujący sposób zapoznaje uczestników ze zjawiskami astronomicznymi i geograficznymi zachodzącymi na niebie. Dzięki niemu mieliśmy  niepowtarzalną szansę na podziwianie kosmosu bez wychodzenia ze szkoły. Pokaz zabrał nas
w wirtualną podróż, podczas której zwiedziliśmy Układ Słoneczny, usłyszeliśmy o prawach fizycznych rządzących ruchem ciał niebieskich, znakach zodiaku i budowie teleskopu. Dowiedzieliśmy się również, jak powstają gwiazdy i czym są ciemne plamy na Księżycu. Pokaz w mobilnym planetarium zabrał nas wszystkich do ciekawego świata astronomii, a wiadomości przekazane w taki sposób będziemy długo pamiętać.
Koordynator organizacji pokazu, p.  Magdalena Majcher