OGÓLNOPOLSKI TEST ORTOGRAFICZNY
Dnia 23 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do napisania Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego, którego organizatorem było Centrum Edukacji Szkolnej. Wyniki konkursu pokazały, że nasza szkoła może pochwalić się specjalistami w zakresie ortografii. W teście wzięło udział 1950 uczestników z całej Polski. Uczniowie naszej szkoły zajęli miejsca od 23. do 34. Najlepszym z uczniów okazał się Paweł Konopko (klasa piąta).
Młodzież udowodniła, że ortografia nie jest wcale taka trudna, jak się wszystkim może wydawać. Mam nadzieję, że taki poziom znajomości zasad pisowni pokażemy również za rok.
Marta Kisiel, nauczyciel języka polskiego

ARTYKUŁ Z „TURNIEJU PIĘKNEGO CZYTANIA" W WILKASACH
Dnia 16 listopada 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Wilkasach odbył się Turniej Pięknego Czytania, w którym wzięli udział mieszkańcy powiatu giżyckiego. W Wilkasach nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. Turniej składał się z trzech kategorii wiekowych. Pierwszą grupę tworzyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum, drugą - uczniowie szkół średnich. W trzeciej kategorii swoje zdolności przestawiali dorośli. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Przyłucki (gimnazjum), Natalia Borkowska (klasa ósma) oraz Agnieszka Majcher (klasa ósma). Nasi uczniowie zaprezentowali własną interpretację utworów Adama Mickiewicza oraz fragment „ Potopu” Henryka Sienkiewicza. XX edycja konkursu okazała się dla naszej szkoły szczęśliwa: Maciej Przyłucki zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej i tym samym obronił  tytuł sprzed roku.
Turniej zakończyła słodka niespodzianka przygotowana przez organizatorów konkursu: tort dla uczestników i ich opiekunów. Uczniowie powrócili z nowymi doświadczeniami oraz pogodą ducha. Mam nadzieję, że w kolejnej edycji turnieju zdobędziemy jeszcze lepsze wyniki.
Marta Kisiel, nauczycielka języka polskiego

ZWYCIĘZCY KONKURSU INFORMATYCZNO - PLASTYCZNEGO
W grudniu został przeprowadzony konkurs informatyczno – plastyczny, którego celem  było wykonanie kartki świątecznej zaprojektowanej w edytorze graficznym Paint. W konkursie udział  wzięli uczniowie klas I – V. Wszystkim uczestnikom za udział w konkursie składam podziękowania. Laureatami konkursu zostali:
w kategorii klas I – III
I miejsce –  Damian Jankowski kl. 1.
II miejsce – Jakub Wilgocki  kl.3.
III miejsce –  Bartosz Kuszczak kl.1.
w kategorii klas IV – V
I miejsce –  Karolina Wysocka kl. 5.
II miejsce – Justyna Konopko kl. 4.
III miejsce – Oliwia Kobiela kl. 4.
Organizator: O. Krupa